درباره فیلم هندی کُشتی – Dangal 2016

شاید شما هم مثل من تصویرتان از سینمای بالیوود هند ، عاشقانه های گریه دار یا فیلم های اکشن با صحنه های هندی طور! باشد. سبک صحنه های اکشن بامزه فیلم های هندی برای خودش ژانری در سینمای بالیوود شده که مدام سطح خود را ارتقا می دهد 🙂

من هم اگرچه زیاد اهل فیلم نیستم اما اگر فرصت پیدا میکردم هیچ وقت دور فیلم هندی نمی رفتم. تا اینکه چند شب پیش به توصیه یکی از سایت ها تصمیم گرفتم فیلم Dangal ساخت ۲۰۱۶ رو ببینم. بنظرم از منظر داستانی فیلم جذاب و گیرایی بود. جریان فیلم در مورد پدری است که در جوانی کشتی را به خاطر مسائل مالی رها کرده بود و حالا آرزو داشت فرزندش مدال طلای جهانی کشتی را برای هند بیاورد که دست بر قضا هر ۴ فرزندش دختر شدند 🙂

فیلم به نوعی در مورد توانمندی سازی زنان هم هست و نقدی بر جامعه هند هم دارد. روند فیلم به قدری جذاب بود که مدت زمان ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه ای فیلم را اصل متوجه نشدم!

با این همه چیزی که بیشتر از همه من رو تحت تاثیر قرار داد موزیک فیلم بود. مخصوصا آهنگ چشم ها Naina از خواننده هندی به نام Arijit Singh . از چند روز پیش تا حالا بارها گوش دادم و فکر نکنم به این زودی ها خسته بشم.

بعد از دیدن فیلم در موردش توی وب جستجو کردم و فهمیدم چهارمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ هست و ظاهرا خیلی سروصدا کرده. توی چین هم که حسابی ترکونده و خلاصه شرکت سازنده یعنی والت دیزنی حسابی سود کرده.

امیدوارم شما هم از فیلم خوشتون بیاد


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *